Стосунки й рівні спілкування. Навички ефективного спілкування. Формування міжособистісних стосунків з дорослими й однолітками
Мета уроку: створювати умови для формування основних компетентностей для життя, продовжувати формувати поняття про рівні спілкування, навички ефективного спілкування, міжособистісні стосунки з дорослими й однолітками.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу, закріплення та застосування знань.
ДИДАКТИЧНІ ТА РОЗВИВАЛЬНІ ЗАВДАННЯ УРОКУ
|
ЗАСОБИ ЇХ РЕАЛІЗАЦІЇ
|
Актуалізація опорних знань щодо рівнів спілкування, ефективного спілкування, міжособистісних стосунків з дорослими й однолітками
|
Обговорення ситуації, запропонованої на с. 154 підручника
|
Формування інформаційно-цифрової компетентності, уміння впевнено і критично здійснювати пошук, обробку й оцінку інформації щодо теми уроку
|
Робота з інформацією на с. 150-154 підручника
|
Формування мовної компетентності, створення умов для ефективного спілкування між учнями
|
Обговорення запитань на с. 147- підручника
|
Формування основних компетентностей у природничих науках і технологіях, наукового розуміння ознак і понять, здатності правильно їх застосовувати
|
Виконання завдань до малюнків на с. 153- підручника
|
Формування основних компетентностей у природничих науках і технологіях, уміння застосовувати науковий метод, збирати дані, проводити експерименти й дослідження, аналізувати їх результати
|
Виконання практичного завдання «Відпрацювання прийомів ефективного спілкування з дорослими й однолітками»
|
Формування соціальної та громадянської компетентності, уміння ефективно працювати разом з іншими, попереджати й вирішувати конфлікти, досягати компромісів, дотримуватися прав людини
|
Виконання завдань до малюнків, пошук відповідей на запитання, виконання практичного завдання, формулювання висновків
|
Узагальнення знань щодо рівнів спілкування, ефективного спілкування, міжособистісних стосунків з дорослими й однолітками
|
Робота із запитаннями для повторення й обговорення на с. 153підручника
|
Формування вміння формулювати висновки
|
Робота з рубрикою «Опорні точки»
|
Хід уроку
I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Урок починається з обговорення конкретної життєвої ситуації
Після обговорення з'ясовується, що учні не так багато знають про рівні спілкування, навички ефективного спілкування, міжособистісні стосунки. Стає зрозумілою тема уроку, яку можна записати на дошці, звернувши увагу, що метою уроку є пошук нових знань щодо цієї теми.
II. ФОРМУВАННЯ ОСНОВНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ ДЛЯ ЖИТТЯ
• Формування інформаційно-цифрової компетентності .Робота з текстом
Текст на с. 150-154 підручника можна обговорювати, ставити запитання за його змістом, звертати увагу на ті чи інші уявлення про рівні спілкування, навички ефективного спілкування, міжособистісні стосунки.
Скласти оголошення «Шукаю друга» .
Робота із запитаннями
Запитання на с. 151 дає можливість організувати діалог щодо ефективного спілкування.
III. УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ. ФОРМУВАННЯ ВМІННЯ ФОРМУЛЮВАТИ ВИСНОВКИ
Завдання с. 154.
IV. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ УРОКУ
Збільшення обсягу знань щодо рівнів спілкування, ефективного спілкування, міжособистісних стосунків з дорослими й однолітками. Формування прийомів ефективного спілкування з дорослими й однолітками.
Діяльнісний компонент
Учні вміють ефективно спілкуватися, розбудовувати міжособистісні стосунки.
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Прочитати § 20, §21.
|