ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ТА СПОСОБИ ОДЕРЖАННЯ ОСНОВНИХ КЛАСІВ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК
Цілі:
- Формування ключових компетентностей:
- саморозвитку й самоосвіти — вміння знаходити нові рішення;
- соціально-трудової — вміння самостійного розв'язування задач, здійснення взаємоперевірки;
- комунікативної — вміння працювати в групі.
- Формування предметних компетентностей: закріпити знання про хімічні властивості й основні способи одержання оксидів, кислот, основ, солей; формувати вміння складати відповідні рівняння хімічних реакцій; розвивати хімічну мову; виховувати відповідальне ставлення до виконання завдань.
Обладнання: роздавальний матеріал, мультимедійний проектор, комп'ютер, таблиця «Основні класи неорганічних сполук».
Тип уроку: УП.
Форми роботи: бесіда, самостійна робота, робота в групах, прийом «Експрес-тести».
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
(Завдання проектують на екран.)
Прийом «Експрес-тести»
1. Укажіть формулу кислотного оксиду:
а) CuO;
б) Al2O3;
в) SiO2;
г) Na2O.
2. Укажіть формулу метафосфатної кислоти:
а) H4P2O7;
б) H3PO4;
в) H3PO3;
Г) HPO3.
3. Укажіть формулу амфотерного гідроксиду:
а) Ca(OH)2;
б) Al(OH)3;
в) H2SiO3;
г) NaOН.
4. Укажіть формулу одноосновної оксигеновмісної кислоти:
а) H2SO4;
б) H2S;
в) НО;
г) HPO3.
5. Укажіть формулу лугу:
а) Cu(OH)2;
б) Al(OH)3;
в) H2SO3;
г) КOН.
6. Укажіть формулу несолетворного оксиду:
а) CаO;
б) CO;
в) CO2;
г) Na2O.
7. Укажіть формулу нерозчинної основи:
а) Ba(OH)2;
б) Fe(OH)3;
в) LiOH;
г) КOН.
8.Укажіть формулу безоксигенової двохосновної кислоти:
а) H2SiO3;
б) H2S;
в) H2SO3;
г) HBr.
9. Укажіть формулу солі:
а) CuO;
б) Al (OH)3;
в) H2SO3;
г) КІ.
10. Укажіть кислоту, яка відповідає кислотному оксиду SO3:
а) H2S;
б) H2SO4;
в) H2SO3;
г) H2SiO3.
11. Укажіть основу, яка відповідає основному оксиду FeO:
а) Fe (OH)2;
б) Fe(ОH)3;
в) FeOH;
г) FeCl2.
12. Укажіть формулу калій сульфіту:
а) K2CO3;
б) K2S;
в) K2SO3;
г) K2SO4.
Взаємоперевірка.
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
На сьогоднішньому уроці ми ще раз згадаємо способи одержання та хімічні властивості основних класів неорганічних сполук.
V. РОБОТА В ГРУПАХ
Учитель формує шість груп учнів.
1. Завдання
Скласти рівняння реакцій, що характеризують способи одержання та хімічні властивості сполук:
I група — сульфур(IV) оксид;
II група — барій оксид;
III група — сульфатна кислота;
IV група — калій гідроксид;
V група — купрум (ІІ) гідроксид;
VI група — калій карбонат.
2. Обговорення виконаного завдання
VI. САМОСТІЙНА РОБОТА
Скласти рівняння можливих реакцій згідно з таблицею:
|
|
H2O
|
HNO3
|
Mg(OH)2
|
SO3
|
AgNO3
|
LiOH
|
І варіант
|
K2O
|
|
|
|
|
|
|
ІІ варіант
|
HCl
|
|
|
|
|
|
|
VII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ пар.42, впр.162.163,165.
|