Дудко Г.М-вчитель Луцької ЗОШ №13

Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [50]
Статті [0]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 40
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Основи здоров’я -7 клас-"Побутова безпека "

Дата 24.10 Клас:7А Предмет: основи здоров’я

Урок №8

Тема. Побутова безпека

Мета

-навчальна: поглибити знання учнів про правила безпеки побуті, відпрацювати навички безпечного користування засобами побутової хімії, газовими приладами та пічним опаленням;

-розвивальна: розвивати вміння поводитися в надзвичайних ситуаціях і громадянську відповідальність

-виховна:виховувати ціннісне ставлення до здоров’я і безпеки.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання:підручник, зошити, роздавальний матеріал, презентація.

Епіграф уроку:

Мій дім – моя фортеця.

Хід уроку

I.Організаційний етап

1.Привітання, створення позитивного настрою.

2.Очікування.

Учні на стікерах пишуть свої очікування від уроку та кріплять їх на дошці навколо будинку.

II.Етап перевірки домашнього завдання

  1. Мозковий штурм

-Від чого залежить безпечний рух транспортних засобів?

-Що ж таке ДТП?

-Які ви знаєте види ДТП?

-Як потрібно діяти, якщо ви стали свідком ДТП?

2. Моделювання поведінки пасажира при ДТП.

-Як захиститися під час наїзду автомобіля ззаду?

-Як захиститися при лобовому зіткненні?

-Як потрібно діяти коли автомобіль у воді?

III. Етап всебічної перевірки знань

Гра «третій зайвий»

Визначити зайвий дорожній знак.

Руханка «Дорожній рух»

IV.Етап підготовки учнів до активного засвоєння знань

Проблемне запитання.

Геометрична фігура трикутник, як ви думаєте, яке має відношення до теми нашого уроку?

  1. Пригадайте, що таке «трикутник вогню», назвіть умови виникнення горіння.
  2. Назвіть можливі джерела запалювання.

V.Мотивація навчальної діяльності учнів

Що може трапитися, коли діти самі залишаються вдома?

Цілковитої безпеки не існує, тому кожен з нас повинен володіти культурою безпечної життєдіяльності. Щоб запобігти пожежам, побутовим травмам, отруєнням. Ми сьогодні повторимо те, що вивчили у 5-6 –х класах і дізнаєтесь нове.

Повідомлення теми, мети й завдань уроку.

VI.Етап засвоєння нових знань

План

  1. Безпека оселі.
  2. Правила безпеки під час користування засобами побутової хімії.
  3. Користування побутовими газовими приладами.
  4. Правила користування пічним опаленням.

Вправа « Естафета думок»

-Розкажіть про свій дім: який він, за що ви його любите?

Робота в групах

Учні об’єднуються в три групи: пожежники, хіміки, рятівники. Обговоріть перша група, які небезпечні ситуації можуть виникнути на кухні; друга група у ванній кімнаті; третя на балконі.

Прийом « Мозковий штурм»

Запитання до класу:

-Що можна назвати засобами побутової хімії? Наведіть приклади.

-Навіщо ми користуємося засобами побутової хімії?

-Яка була побутова хімія 100 років назад?

Прийом « рольова гра»

Один учень батько, а другий дитина. Засіб побутової хімії розглядають. Запитання до дітей: « Чи знаєте ви, куди батьки поклали цю річ?»

Запитання до батьків: «Що може статися, якщо дитина гратиметься цим засобом?»

Чому всі засоби побутової хімії потрібно зберігати в оригінальній упаковці?

За ступенем небезпеки засоби побутової хімії умовно поділяють на групи: більш-менш безпечні, небезпечні для шкіри й очей, вогненебезпечні, отруйні.

засоби побутової хімії

більш-менш безпечні небезпечні для шкіри й очей вогненебезпечні отруйні

Практичне завдання

Проаналізувати кілька етикеток засобів побутової хімії. Знайдіть відповідні застереження.

Запитання для обговорення

-Для чого до побутового газу додають одоранти?

-Який номер газової служби?

-В який колір фарбують труби по яких подають газ?

Промисловий газ має властивості, що можуть спричинити три небезпеки: вибух, пожежа, отруєння.

Робота з підручником

Газопроводи і газові прилади с.53.

Інформація для обмірковування

Вибух газу в Дніпрі в жовтні 2007 року в житловому будинку. Загинуло 23 людини. Потерпіло – 430 осіб.

Пічне опалення та безпека під час користування ним (ілюстративний супровід)

Знайти порушення правил користування пічним опаленням.

VII.Етап закріплення нових знань

Вправа « Закінчи речення»

  1. Не можна залишати без нагляду працюючі газові………(прилади)
  2. Необхідно стежити, щоб рідина, що кипить….(не залила вогонь пальника)
  3. Якщо газ потрапив у повітря приміщення, слід негайно…(закрутити кран подачі газу)

Гра « Так чи ні»

1.Службу газу викликають за телефоном 103.

2.Заслінку печі можна закривати після повного згорання палива і охолодження.

3.У приміщеннях, де встановлено газові прилади, можна закривати вентиляційні отвори.

4.Якщо в оселі відчувається запах газу, можна вмикати світло.

5.Всі засоби побутової хімії безпечні.

Вправа №4 с.14 в друкованому зошиті.

VIII. Етап інформації учнів про домашнє завдання й інструктаж з його виконання

Опрацювати параграф 8, зап.1,2 с.56.

IX. Підсумок уроку

« Питання в кубі»

Що цікавого для тебе було на уроці?

Що особисто для тебе було складно?

Як будете застосовувати нові знання, навички?

Чого навчилися на уроці?

Які висновки ви зробили для себе?

Чим сподобався урок?

Категорія: Мої статті | Додав: Galina (01.11.2017)
Переглядів: 877 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • Луцька ЗОШ №13
  • Управління освіти
  • Луцька міська рада
  • Волинська обласна рада
  • Міністерство освіти і науки
  • Вікіпедія

  • Copyright MyCorp © 2024
    Безкоштовний хостинг uCoz