Урок №5
Тема: Різноманітність організмів. Гриби
Мета: сформувати поняття «гриби», ознайомити з найпоширенішими видами грибів, їхнім розмноженням, особливостями будови; формувати навички спостерігати за грибами, розрізняти їх види, порівнювати; виховувати прагнення досліджувати навколишній світ.
Тип уроку: комбінований
Очікувані результати: учні дізнаються про різноманітність грибів у живій природі, їхнє значення, навчаться розрізняти деякі їстівні та отруйні гриби.
Обладнання: підручник, фото різних видів грибів, відеоматеріали.
Перебіг уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
- Усне опитування
- Які ви знаєте царства живої природи?
- Яку роль відіграють рослини у живій природі?
- Чому так багато різних рослин?
- Яку роль відіграють тварини у живій природі?
- Які спільні ознаки мають рослини і тварини?
- Презентація учнівських кросвордів за темою «Тварини»
ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності
Прийом «Віршовані рядки»
Сонце встало зранку,
Привітало нас на ганку.
Нумо кошики беріть,
Та у ліс мерщій ідіть!
Рясний дощик скрізь полив.
Після себе гриб лишив.
А ну, мешканці лісові,
Покажіть свої брилі.
Повні кошики зберемо
І додому понесемо.
Будем смачно ласувати,
Матінці-природі дякувати.
Вчитель. Я думаю, що ви самі готові назвати тему сьогоднішнього уроку. Назвіть її.
- А навіщо нам знання про гриби?
Прийом «Мікрофон»
Завдання. Висловіть свою думку, продовживши речення «Гриби я буду вивчати, щоб знати…»
ІV. Вивчення нового матеріалу (розповідь вчителя, перегляд відео презентацій).
План
- Гриби – особлива група організмів.
- Різновиди грибів:
– шапинкові гриби;
- гриби – паразити;
- цвілеві гриби;
- дріжджі
Фізкультхвилинка
V. Закріплення вивченого матеріалу
Прийом «Шпаргалка»
Завдання. Оберіть собі завдання за ступенем складності. Складіть «шпаргалку», використовуючи схематичні рисунки, ключові слова.
Завдання №1. Яке значення мають гриби в природі?
Завдання №2. Які ознаки живої природи мають гриби?
Завдання №3. Як розмножуються гриби?
Завдання №4. З чого складається тіло шапинкового гриба?
Прийом «Приймаю – не приймаю»
Завдання. З різних назв грибів, записаних на картках, виберіть їстівні гриби і покладіть у кошик. Потім з’ясовується кваліфікація грибника (взаємоперевірка).
Підсумок уроку
Заповнення таблиці (записана на дошці).
Порівняйте гриби з рослинами і тваринами, заповніть на дошці таблицю.
|
Чи мають хлорофіл?
|
Чим живляться?
|
Де живуть?
|
Гриби
|
|
|
|
Рослини
|
|
|
|
Тварини
|
|
|
|
Домашнє завдання
Вивчити §35, провести дослідження (завдання 6 на ст.156 підручника)
|