Дудко Г.М-вчитель Луцької ЗОШ №13

Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [50]
Статті [0]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 40
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Основи здоров'я-6 клас-"Вплив природних чинників на здоров’я людини"

Дата 21.09 Клас: 6 Предмет: основи здоров’я

Урок №3

Тема. Вплив природних чинників на здоров’я людини. Небезпеки природного середовища

 

Мета

  • навчальна: ознайомити учнів із природними чинниками, їх впливом на здоров’я людини,повторити небезпеки природного середовища, обґрунтувати необхідність врахування регіональних особливостей клімату на добір одягу; вчити учнів добирати одяг та взуття відповідно до погоди;
  • розвивальна: розвивати навички екологічного мислення;
  • виховна: виховувати в учнів свідоме ставлення до збереження власного здоров’я.

Тип уроку: засвоєння нових знань(практична робота).

Обладнання: підручник, зошити, роздавальний матеріал для створення лет бука.

Очікувані результати: учні навчаться обирати одяг і взуття за несприятливих погодних умов.

Епіграф уроку: Природа не визнає жартів, вона завжди правдива,

завжди серйозна, завжди сувора,

вона завжди права, помилки ж і виходять від людей

Й. Гете

 

 

Хід уроку

I.Організаційний етап

1.Привітання, створення позитивного настрою.

«Щастя не залежить від того, що ви робите, чи ким ви стали. Воно зале­жить винятково від того, як ви думаєте і почуваєте», — вважає Дейл Карнегі. Є і такий вислів: «Якщо хочеш, щоб життя тобі усміхнулося, спочатку сам усміхнися життю». То ж для початку всміхнемося своїм однокласникам, візь­мемося за руки, побажаємо один одному здоров’я.

2.Очікування.

Учні на стікерах пишуть свої очікування від уроку та кріплять їх на дошці навколо сонечка.

II.Етап підготовки учнів до активного засвоєння знань

1. Вправа «Мозковий штурм»

1. Пригадайте, що називають природою?( усе, що оточує людину і виникло без її втручання)

2. Яка буває природа?

3. Що називають навколишнім середовищем або довкіллям?

4. Які розрізняють елементи довкілля?(природні і штучні)

5. Що називають природним середовищем? Наведіть приклади.

Як ви думаєте, про що ми будемо сьогодні говорити на уроці? Так , про природу, довкілля.

III. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності

Прочитаю слова з твору словацького поета Павла Гнєздослава: «Я зірвав квітку - і вона зів’яла. Я зловив метелика - і він помер у мене на долоні. І тоді я зрозумів, що доторкнутися до краси можна лише серцем?» Недарма говорять, що природа наша мати. Неможливо уявити життя поза природним середовищем, тому що ми не можемо обійтися без повітря, яким дихаємо; води , яку п’єм; земля, яка нас годує. Яким чином впливають природні чинники на здоров’я людини і які небезпеки існують вприроді, про це ми будем говорити на уроці.

Повідомлення теми , мети уроку.

IV. Етап засвоєння нових знань

План

  1. Вплив природних чинників на здоров’я людини.
  2. Небезпеки природного середовища.
  3. Практична робота №2. Добір одягу за несприятливих погодних умов.

Прийом «Інтелектуальна розминка»

  • Які природні чинники впливають на здоров’я? (сонце, повітря, вода)
  • Що таке загартовування?
  • Яка існує формула загартовування? (Ф.З.=Поступовість+Систематичність+Дозованість)
  • Коли найкраще починати загартовуватись?
  • Пригадайте основні правила загартовування?

Запам’ятайте загартовування не лікує, а запобігає хворобам, допомагає організму уникати багатьох хвороб.

Подивимось презентацію «Вплив природних чинників на людину»

Попрацюємо з підручником с. 22, мал.7. Небезпеки природного середовища.

Заповнити таблицю. Природні джерела небезпек

 

Абіотичні (зумовлені дією неживої природи)

Біотичні(зумовлені дією одних організмів на інші)

 

Знаючи небезпеки природного середовища можна уникнути і не потрапляти в них.

Фізкультхвилинка. Австралійський дощ.

Клімат-це типова погода, тобто погода властива цій чи іншій місцевості.

Чи звикаєм ми до того клімату де живем? Припустімо, ви маєте можливість на зимових канікулах побувати в Арабських еміратах. Як ви міркуєте, ваш організм на це відреагує?

Акліматизація-це пристосування до змін у навколишньому середовищі. Чому на вашу думку, маленькі дітки, приїжджаючи на море з холодних регіонів, часто занедужують?

Усі ми знаємо, що для нашої місцевості характерні чотири сезони: зима, весна, літо, осінь. Для кожного сезону характерні свої кліматичні умови. Ви об’єдналися в групи( зима, весна, літо, осінь). Завдання для кожної групи перечислити кліматичні умови характерні для їхнього сезону.

V. Етап закріплення нових знань

Прийом «Практична теорія»

Практична робота «Добір одягу за несприятливих умов»

Мета: навчитися підбирати одяг відповідно до погоди.

Учні працюють самостійно на роздрукованих картках.

 

Хід роботи:

1. Із наведеного переліку речей виберіть для себе одяг, що відповідає таким погодним умовам:

1) температура повітря —10 °C, хуртовина;

2) температура повітря +15 °C, похмуро, дощ;

3) температура повітря +25 °C, ясно, спекотно;

4)температура повітря +5°C, вітряно;

5) свій варіант погодних умов.

Речі для вибору: в’язана шапка, панама, дощовик, гумові чоботи, кросівки, легкі сандалі, теплі шкарпетки, шарф, рукавички, футболка, шорти, тепла куртка з капюшоном, легка куртка.

2. Результати роботи занесіть до таблиці, зробіть висновок.

Погодні умови

Обраний одяг

1.

 

 

2.

 

 

3.

 

 

4.

 

 

Висновок:

 

Прийом « Ти – мені, я – тобі » (робота у парі)

Завдання. Використовуючи лепбук змінюються погодні умови і добирають одяг за несприятливих погодних умов.

Гра «Торбинка»

Учні по черзі дістають з торбинки лепбука запитання і дають відповіді.

Якого кольору одяг краще одіти сонячного літнього дня?

Який склад тканини має переважати в одязі влітку?

Який склад тканини має переважати в одязі взимку?

Прийом « Демонстрація»

Використовуючи лепбук змоделюйте ваші дії у ситуаціях.

Ви прийшли в школу в теплому одязі,а на вулиці різко потеплішало. Які ваші дії?

VII. Етап інформації учнів про домашнє завдання й інструктаж з його виконання

Опрацювати параграф 4, вправи друк. зошит 1-5.

VIII. Підбиття підсумків уроку

Питання в кубі

Яким ви вважаєте сьогоднішній урок?

Яка діяльність сподобалася найбільше?

Категорія: Мої статті | Додав: Galina (26.09.2018)
Переглядів: 934 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • Луцька ЗОШ №13
  • Управління освіти
  • Луцька міська рада
  • Волинська обласна рада
  • Міністерство освіти і науки
  • Вікіпедія

  • Copyright MyCorp © 2024
    Безкоштовний хостинг uCoz